9

Skautské časopisy pro desítky tisíc lidí? Jasně. Grafika šitá na míru projektům se společenským přesahem? Že váháš. Merch s vtipem i ohledem na životní prostředí? Snažíme se. Výsledky našeho kreativního týmu podrobně představujeme v sekci Naše práce, ale celá firma má na starost i další věci – od správy skautské energie přes podcasty až po naši telefonní síť nebo PR servis.

co delame _ A

Vydáváme publikace

Naším denním chlebem jsou knížky. Metodiky, stezky, příručky, komixy… V repertoáru máme všechny typy vazeb a rádi s nimi experimentujeme. Řídíme celý proces tvorby knih od sběru nápadů, přípravu obsahu, přes design či sazbu až pro přípravu k tisku a podporu prodeje.

co delame _ B

Děláme grafiku pro skauty

Vyrábíme merch, připravujeme posty na sítě, loga projektů, prezentace na workshopy, letáky i merkantilní tiskoviny… Projektům, které jsou ve skautu hodně vidět, dáváme hezký kabátek. Snažíme se, aby nebyly lákavé pouze obsahem, ale i formou, která na sítích nebo na ulici zaujme nejdřív.

co delame _ C

Vydáváme časopisy

Časopisy jsou naše rodinné stříbro. Skaut svůj první časopis začal vydávat už v roce 1915 a my na tuto tradici hrdě navazujeme. Publikujeme šest různých časopisů – jeden pro každou skautskou věkovou kategorii a další metodický. To své si tak mezi nimi najde i pětiletý benjamínek stejně jako pětapadesátiletá oldskautka. Časopisy píšou samostatné redakce, kterým vytváříme podpůrné zázemí. Někdy to znamená jen zajistit tisk a distribuci, jinde poradit s designem, dohodit redaktory nebo získat zpětnou vazbu.

co delame _ D

Nahráváme podcast

Skautské časopisy jsme zčásti začali vydávat i v audio podobě v našem podcastu Po uši ve skautu. Vybrané články z každého čísla načítá tým složený z dobrovolníků i profesionálů.

co delame _ E

Podporujeme skauty v interní komunikaci

Udržujeme skauty v obraze. Píšeme newslettery, na sociálních sítích spravujeme zábavní a zpravodajské profily i interní weby hnutí. Skauti se tak díky naší práci včas dozvědí o novinkách, akcích i zážitcích, ale třeba také o nové legislativě.

co delame _ F

Podporujeme skauty v externí komunikaci

Pomáháme organizaci komunikovat důležitá témata tak, aby se dostala na správná místa ve správný čas. Podílíme se na obrazu skautů v médiích a na veřejnosti. Pečlivě a citlivě ladíme obsah výroční zprávy, aby vyprávěla příběh skautingu co nejautentičtěji. Čas od času se podílíme na pořádání akcí. Zkrátka udržujeme obraz skautingu živý.

co delame _ G

Zajišťujeme Skautskou telefonní síť

Pro skauty a jejich blízké spravujeme STS – Skautskou telefonní síť. Skauti si díky tomu mohou mezi sebou volat a smskovat zdarma a mít přes nás levnější tarify nejen pro sebe, ale i pro členy své rodiny a přátele.

co delame _ H

Provozujeme Skautskou energii

Zajišťujeme levnější energii pro skautské klubovny a základny, ale i domácnosti. Sdružujeme spotřebitele a zařizujeme pro ně levnější energie. Veškerý zisk Skautské energie putuje zpátky do hnutí, můžeme díky němu třeba vydávat časopisy, podporovat klubovny nebo pořádat akce.